O NAS

FIORI FOODS

Fiori Foods specjalizuje się w produkcji świeżych, głęboko mrożonych makaronów. Produkcja oparta jest na najlepszych recepturach oraz inwencji naszych technologów produkcji.

IDEA

Idea powołania firmy Fiori Foods zrodziła się w Warszawie w Piazza Ristorante, należącej do grupy miłośników Włoch i kuchni włoskiej. Mamy tu możliwości poznania gustów i preferencji naszych klientów.

Z tych obserwacji zrodziła się potrzeba uruchomienia produkcji najwyższej jakości „domowych” makaronów.

Nasza produkcja Fiori Foods przeznaczona jest restauracji i firm cateringowych. Zaopatrujemy również bary na stacjach benzynowych.

TECHNOLOGIA

Bazujemy na oryginalnych recepturach i starannie dobieranych surowcach pochodzących w znacznej większości z Włoch. Są to naturalne składniki bez dodatku chemii. Głównym składnikiem naszych produktów jest jedna z najlepszych i najzdrowszych gatunków mąki pszennej, włoska mąka semolina di grano duo z pszenicy durum. Zawiera ona więcej białka, tłuszczy oraz witamin i składników mineralnych, fosforu, potasu, żelaza, miedzi, manganu, cynku, a także witamin z grupy B (B1,B2,B5,B6) oraz kwasu foliowego niż zwykła mąka pszenna. Zawiera też luteinę, która jest bardzo istotna dla wzroku – chroni oczy przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.

Włoskie makarony swój wspaniały smak i wygląd zawdzięczają mące semolina.

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Tradycja w połączeniu z nowoczesną technologią i techniką gwarantują wyjątkowy smak i jakość produktów. Produkcja odbywa się przy pomocy włoskich i polskich maszyn.

Dzięki temu że nasze makarony produkowane są przy użyciu matryc wykonanych ze specjalnego brązu, posiadają one chropowatą powierzchnię a efektem tego lepsze rozprowadzanie się sosu po makaronie.

Makarony pakowane są w kartony po 2 kg netto, podzielone są na 16 porcji po 125 g, ten sposób pakowania znacznie ułatwia pracę kucharzom, gdyż nie muszą odmierzać porcji.

Produkty finalne podlegają głębokiemu mrożeniu, co gwarantuje zachowanie wartości odżywczych oraz oryginalnego smaku.

Posiadamy wdrożony system HACCP oraz Procedury Dobrej Praktyki Higienicznej, gwarantuje to bezpieczeństwo i jakość wyrobów.

Jesteśmy regularnie audytowani przez duże firmy międzynarodowe.

OFERTA

Oferujemy następujące świeże, głęboko mrożone produkty:

  • makarony włoskie: tagliatelle, spaghetti, strozzapreti, papardelle, penne rigate, tagliolini (białe, szpinakowe, atramentowe, pomidorowe, czekoladowe)
  • makarony dietetyczne: jaglane, orkiszowe, gryczane, pełnoziarniste
  • makarony kuchni azjatyckiej: soba, udon, ramen
  • makarony wegańskie (bez zwartości jaj)

WIĘCEJ →

Start typing and press Enter to search